Innowacje - Przedszkole

Innowacje

Innowacja ,,Tygryski kodują” realizowana była od marca do czerwca w Publicznym Przedszkolu w Zespole Szkół Samorządowych w Sułkowicach - Bolęcine w grupie 3-4 latków ,,Tygryski” przez panią mgr Katarzynę Ryszkę -Jończy. Zajęcia z elementem nauki kodowania odbywały się średnio raz w tygodniu. Na zajęciach dzieci układały klocki, zabawki, karteczki, kubeczki wg. zadanego wzoru. Przedszkolaki układały wieże z kolorowych kubeczków wg. wzoru zaproponowanego przez nauczyciela jak i przez koleżanki i kolegów z grupy. Przenosiły układ zakolorowanych na schemacie pól, zastępując je kolorowymi karteczkami na macie do kodowania. Tworzyły na macie obrazki do tematu ,,W marcu jak w garncu”. Używając krążków kierunkowych i symboli pogody, planowały marcową pogodę. Tygryski, używając krążków kierunkowych, ustalały drogę po polach maty między przeszkodami, aby zebrać wszystkie wiosenne nowalijki. Układały na macie tor przeszkód dla kolegów, którzy używając krążków kierunkowych musieli się z niego wydostać. Dzieci przenosiły wzory wiosennych kwiatów (przygotowane przez kl. 3) kubeczkami na matę. Tworzyły na macie, przy użyciu kolorowych karteczek ,majową łąkę, środki transportu, flagę Polski. Układały wg podanego wzoru symboli lata, układały wg. własnego pomysłu pejzaż wakacyjny. Ze wszystkich zajęć dzieciom najbardziej podobały się zajęcia z kolorowymi kubeczkami.